این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - کیهان افزار کاملا محفوظ می باشد

بک لینک چیست؟

اگر بخواهیم بک لینک را در یک جمله بیان کنیم، بک لینک به معنای لینک‌های برگشتی از سایت‌های دیگر است. برای مثال وقتی سایت شما از سایت‌های دیگر لینک دریافت می‌کند یا سایت‌های دیگر لینک سایت شما را در سایت خود می‌گذارند و کاربران از این طریق وارد سایت شما می‌شوند، به این لینک‌ها بک لینک گفته می‌شود. بک لینک‌ها برای گوگل بسیار مهم هستند و گوگل باید بداند شما با چه کلمات کلیدی بک لینک گرفته‌اید.

4
0
566
بک لینک چیست؟

بک لینک چه کمکی به سایت می‌کند؟

برای بهینه‌سازی و سئو سایت، سه مرحله وجود دارد. بک لینک جزء سئو خارجی سایت به حساب می‌آید. سئو خارجی یکی از مهم‌ترین موارد برای بهینه‌سازی و بهبود رتبه سایت است. بک لینک در واقع لینک‌های دریافتی شما از سایت‌های دیگر می‌باشد. بهتر است از سایت‌های قوی‌تر بک لینک بگیرید. هرچه سایتی که از آن بک لینک می‌گیرید قوی‌تر باشد، تأثیر بیشتری بر سئو سایت شما خواهد داشت. بگذارید با یک مثال این موضوع را روشن‌تر کنیم؛ شما از 10 سایت بک لینک می‌گیرید، در هنگامی که ربات‌های خزنده گوگل در حال بررسی سایت شما هستند، این بک لینک‌ها را نیز بررسی می‌کنند. شما به واسطه سایت‌هایی که از آن‌ها بک لینک گرفته‌اید، امتیاز می‌گیرید. پس هرچه این سایت‌ها قوی‌تر باشند، امتیاز شما نیز بیشتر می‌شود و از همین طریق در رتبه‌های گوگل بالا می‌روید و از رقبای خود جلو می‌زنید.

 

چه زمانی خریدن بک لینک ضروری نیست؟

1- وقتی که شما محتوای قوی و قابل‌اعتماد تولید می‌کنید

وقتی شما برای سایت خود محتوای مفید، قوی و قابل‌اعتماد تولید کنید، کاربران زیادی به سایت شما وارد می‌شوند و تبدیل به کاربران دائمی شما خواهند شد و کاربران زیادی به سایت شما لینک می‌دهند. تولید محتوای سایت در مرور زمان باعث افزایش بک لینک در سایت شما می‌شود و دیگر نیازی به خرید بک لینک نخواهید داشت.

2- وقتی محتوای منظم تولید می‌کنید

برای مطلب‌گذاری روی سایت خود، برنامه‌ای دقیق داشته باشید. به عنوان مثال اگر روزی 10 مطلب بر روی سایت قرار می‌دهید، این کار باید منظم و ادامه‌دار انجام شود. حتی اگر در هفته‌ 1 مطلب نیز بر روی سایت قرار می‌گیرد، باید آن را به صورت همیشگی انجام دهید و هر هفته یک مطلب را در ساعت خاصی روی سایت بگذارید. بهتر است آنقدر برنامه شما دقیق باشد که کار مطلب‌گذاری را در یک ساعت خاص انجام دهید و به سایت خود پویایی بدهید. در برخی از کسب‌وکارها، تولید محتوا به سختی انجام می‌شود. برای مثال برخی از کسب‌وکارها بر روی کلماتی کار می‌کنند که تولید محتوا در آن حوزه بسیار کم می‌باشد. گوگل برای این موارد نیز فکری کرده است. با توجه به کلماتی که نمی‌توان برای آن محتوای زیادی تولید کرد، گوگل به آن‌ها امتیاز می‌دهد اما اینجا همان جایی است که می‌توانید از رقبا سبقت بگیرید و با تولید محتوای منظم حتی به صورت هفته‌ای یک محتوا، رتبه خود را در گوگل بالا ببرید.

 

3- وقتی که شما در سایت خود به تولید محتوای اختصاصی مشغول هستید

در هنگام تولید محتوا یک نکته را همیشه مدنظر داشته باشید، آن هم این است که تولید محتوا باید اختصاصی باشد. به زبانی دیگر محتوایی که تولید می‌کنید باید از ذهن خودتان باشد و به هیچ عنوان نباید از جایی کپی شود. برای این کار می‌توانید محتوای خارجی را ترجمه کرده و در سایت خود قرار دهید. این روش نیز به نوعی تولید محتوای یونیک به حساب می‌آید. در صورتی‌ که گوگل در هنگام بررسی سایت شما، با مطالب تکراری یا کپی‌شده از سایت‌های دیگر مواجه شود، به سایت شما نمره منفی خواهد داد. در الگوریتم‌های جدید، گوگل حتی استفاده از کلمات هم‌معنی را نیز متوجه می‌شود و به هیچ عنوان نمی‌توانید با تغییر مطالب، گوگل را فریب دهید.

 

4- وقتی که برای سایت خود محتوای مفید و ارزشمند تولید می‌کنید

شما باید مطالب را برای کاربران خود بنویسید نه برای گوگل. اگر قصد دریافت بک لینک از طریق تولید محتوا را دارید، بهتر است توجه کاربران را جلب کنید و با تولید محتوای ارزشمند و مفید، کاری کنید که آن‌ها به شما اعتماد کنند. وقتی به کاربران خود دروغ نمی‌گویید، آن‌ها نیز به شما اعتماد می‌کنند و به سایت شما لینک می‌دهند. امروزه در عصر تکنولوژی همه‌ چیز به سرعت در حال پیشرفت می‌باشد، پس بهتر است شما نیز به‌روز باشید و مطالب مفید و جدیدی را در سایت خود قرار دهید تا برای دیگران نیز مفید واقع شوند.

5- سرگرمی‌های خاص خود را در سایت قرار دهید

داشتن سرگرمی و برنامه‌های جالب باعث می‌شود تا نرخ بازگشت کاربران به سایت شما بالا برود. با این کار می‌توانید کاربران را ترغیب کنید تا دوباره به سایت شما برگردند. یکی از این روش‌ها برای بازگرداندن مخاطب به سایت، طراحی بازی‌های آنلاین و جذاب است. بیشتر سایت‌های بزرگ تجاری از این روش برای به فروش رساندن کالاهای خود استفاده می‌کنند. شما نیز از این روش استفاده کنید. کافی است کمی خلاقیت داشته باشید تا به راحتی بتوانید نظر کاربران زیادی را به خود جلب کنید. این کار علاوه بر افزایش کاربران، باعث بالا رفتن تعداد بک لینک در سایت نیز می‌شود.

 

نظر گوگل در مورد خرید بک لینک چیست؟

تقریباً همه ما در مورد تأثیرات منفی خرید بک لینک بر سایت چیزهایی می‌دانیم. سؤالی که برای تمام افراد پیش می‌آید این است که خرید بک لینک از سایت‌های معتبر با رنک بالا چه تأثیری بر سئو سایت دارد یا گوگل چگونه متوجه پولی بودن این بک لینک‌ها می‌شود؟ برای پاسخ به این سؤال باید گفت که خرید بک لینک کار درستی نیست و اگر می‌خواهید در گوگل به رتبه‌های بالاتر برسید، بهتر است شما نیز مثل بقیه افراد با برنامه‌ریزی در درازمدت و با سعی و تلاش خودتان بک لینک دریافت کنید. خرید بک لینک به این دلیل کار درستی نیست که شاید در آینده سایت شما را با مشکل‌های جدی روبه‌رو کند.

گوگل بک لینک را یک نظر مثبت از سمت افراد برای سایت شما می‌شناسد. یعنی هرچه تعداد بک لینک‌های سایت شما بیشتر باشد، افراد بیشتری شما را تأیید کرده‌اند و شانس شما برای پیروزی در انتخابات گوگل بالاتر می‌رود. در قوانین سئو مربوط به گوگل به روشنی ذکر شده است که خرید بک لینک بر خلاف قوانین این سایت بوده و در صورت شناسایی لینک‌های خریدنی، به سایت موردنظر نمره منفی داده خواهد شد و حتی ممکن است سایت را جریمه یا تعلیق کند. برخی از افراد تصور می‌کنند که با خرید بک لینک می‌توانند رأی بیشتری جمع کنند و از این طریق گوگل را فریب دهند، اما گوگل برای بررسی بک لینک‌ها از الگوریتم‌های بسیار پیچیده و قدرتمندی استفاده می‌کند.

گوگل چگونه بک لینک‌های خریدنی را تشخیص می‌دهد؟

گوگل استراتژی‌های قدرتمند و پیچیده‌ای برای شناسایی لینک‌های خریدنی دارد. در گوگل تیم ویژه‌ای وجود دارد که تنها وظیفه آن‌ها گشت‌وگذار در سایت‌های مختلف است. این تیم وظیفه دارد تا سایت‌هایی که به خریدوفروش بک لینک مشغول هستند را شناسایی کند. اگر شما به راحتی توانسته‌اید سایتی برای خرید بک لینک پیدا کنید، پس دلیلی ندارد که گوگل این سایت را پیدا نکند. همچنین گوگل سعی دارد کاربران را تشویق کند تا سایت‌هایی که به فروش بک لینک مشغول می‌باشند را شناسایی و معرفی کنند. اگر گوگل سایتی را پیدا کند که به فروش بک لینک مشغول است، هم سایت فروشنده بک لینک و هم سایت‌هایی که از این سایت بک لینک خریده‌اند را جریمه می‌کند.

پس خرید بک لینک اصلاً کار درست و عاقلانه‌ای نیست. یکی دیگر از معیارهای شناسایی سایت‌های مختلف بر اساس تعداد بک لینک‌های ورودی به سایت شما و بررسی زمینه کاری سایت‌های مرجع می‌باشد. در صورتی که زمینه کاری سایت شما با سایت لینک‌دهنده هیچ ارتباطی نداشته باشد، گوگل متوجه می‌شود که تخلفی رخ داده است. امروزه گوگل با استفاده از الگوریتم جدید پنگوئن، با بررسی تعداد زیاد و غیرطبیعی‌بودن یک کلمه کلیدی، این کار را تخلف در نظر گرفته و سایت شما را جریمه می‌کند.

اگر قصد خرید بک لینک دارید، این نکات را در نظر بگیرید

اگر با خواندن مطلب بالا باز هم قصد خرید بک لینک دارید و نمی‌خواهید راه‌های اصولی مانند تولید محتوا را امتحان کنید، بهتر است نکات زیر را قبل از پرداخت هر هزینه‌ای مد نظر داشته باشید تا از احتمال جریمه‌شدن توسط گوگل کاسته شود.

 • بک لینک‌ها را در فاصله‌های زمانی زیاد و به صورت جداگانه خریداری کنید.
 • اگر می‌خواهید از سایتی بک لینک بخرید، به صورت مستقیم با صاحب سایت در ارتباط باشید و از سایت‌های تبلیغاتی بک لینک نخرید.
 • با سایت‌هایی که به صورت گسترده و در تمام زمینه‌ها اقدام به تولید بک لینک می‌کنند، همکاری نکنید. بهتر است از سایت‌هایی که در زمینه کاری شما فعالیت دارند، بک لینک بخرید.
 • به جای این که برای تبلیغات متنی در سایدبار و فوتر سایت‌ها هزینه‌های بالا بپردازید، از تبلیغات محتوایی و مطالب اختصاصی استفاده کنید.
 • به جای این که از تمام صفحات یک سایت بک لینک بگیرید، بهتر است از یک یا چند صفحه خاص بک لینک دریافت کنید.

 

چرا بک لینک دائمی بخریم؟

امروزه فعالیت در دنیای تکنولوژی و اینترنت بسیار گسترده شده است و نمی‌توان به فکر فعالیت در دنیای آنلاین بود اما به سئو و بهینه‌سازی سایت فکر نکرد. تنها راه دیده‌شدن در دنیای مجازی، فعالیت بر روی سئو و بهبود سایت می‌باشد. رقیب‌های شما هر روز قوی‌تر می‌شوند و رتبه سایت خود را در گوگل بالاتر می‌برند. شما نیز باید دست به کار شوید و جای مناسب خود را در این دنیا پیدا کنید. اگر می‌خواهید در کسب‌وکار خود به موفقیت برسید، باید بتوانید به رتبه‌های خوب در گوگل دست پیدا کنید، در غیر این صورت کسب‌وکار شما شکست خورده خواهد بود.

همانطور که در قسمت بالا گفته شد، خرید بک لینک در تعداد انبوه، خلاف مقررات گوگل می‌باشد و باعث جریمه‌شدن سایت خواهد شد. به همین دلیل سایت‌هایی به فعالیت در زمینه ساخت بک لینک‌های دائمی روی آورده‌اند. بک لینک‌های دائمی، همان بک لینک‌های پولی هستند، منتهی در تعداد کمتر و با کیفیت بالاتر، البته هنوز صحت انجام این کار بررسی نشده است و چه بسا که این بک لینک‌ها نیز مانند همان بک لینک‌های انبوه هیچ ارزشی برای گوگل نداشته باشند. سایت‌هایی که به فروش بک لینک دائمی مشغول هستند، ادعا می‌کنند که این بک لینک‌ها هرگز حذف نمی‌شوند.

 

آیا خرید بک لینک باعث پنالتی‌شدن سایت می‌شود؟

این سؤال برای افراد بسیاری پیش می‌آید. آیا خرید بک لینک باعث پنالتی سایت می‌شود؟ در جواب به این سؤال باید گفت بله. یکی از دلایل پنالتی‌شدن سایت، استفاده از بک لینک‌های بی ارزش پولی است. البته گوگل برای پنالتی‌کردن سایت قوانین خاص خود را دارد. هر سایت در صورتی پنالتی خواهد شد که یکی از موارد زیر را داشته باشد.

 • خرید یا ساخت بک لینک به تعداد انبوه به صورت یک باره.
 • داشتن بک لینک‌های زیاد از سایت‌هایی که اسپم هستند یا سایت‌هایی که کیفیت پایینی دارند.
 • حذف تعداد زیادی از بک لینک‌ها در یک بازه زمانی نیز از عواملی است که باعث پنالتی‌شدن سایت می‌شود.

انواع بک لینک‌ها

بک لینک‌ها انواع مختلفی دارند. در ابتدای پیدایش، بک لینک‌ها تنها یک نوع داشتند اما امروزه با گسترش استفاده از بک لینک‌ها، انواع پیچیده‌ای از بک لینک‌ها به وجود آمده‌اند. اکثر افراد از بک لینک‌ها برای بالا بردن رتبه سایت خود در گوگل استفاده می‌کنند، برخی از افراد نیز از این طریق، الگوریتم‌های گوگل را دست‌کاری کرده و از گوگل سوءاستفاده می‌کنند. انواع اصلی بک لینک دو نوع می‌باشد:

1- بک لینک فالو

2- بک لینک نوفالو

در ظاهر این دو نوع بک لینک هیچ تفاوتی با هم ندارند و از روی ظاهر نمی‌توان تشخیص داد که کدام یک از لینک‌ها جزء بک لینک فالو هستند و کدام یک جزء بک لینک‌های نوفالو. در حقیقت تفاوت این دو نوع بک لینک در کد HTML آن‌ها است. اگر به کد سورس این دو بک لینک نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که در نوع نوفالو عبارت rel=”nofollow” وجود دارد.

بک لینک نوفالو را گوگل معرفی کرد. زمانی بازار خرید و فروش بک لینک رونق گرفته بود و تمام سایت‌ها به هم لینک می‌دادند، بک لینک نوفالو را گوگل در آن زمان معرفی کرد تا لینک‌های با ارزش از لینک‌های بی ارزش جدا شوند.

 

کدام نوع بک لینک‌ها تأثیر بیشتری دارند؟

اگر شما کمی در مورد سئو بدانید، متوجه خواهید شد که تأثیر بک لینک فالو بیشتر از بک لینک نوفالو است. البته برخی از سایت‌ها ادعا کرده‌اند که با استفاده از بک لینک نوفالو هم توانسته‌اند سایت خود را به رتبه‌های اول گوگل برسانند، اما اخیراً گوگل از تأثیر بک لینک نوفالو کاسته است. بک لینک‌های نوفالو مثل آب خوردن به دست می‌آیند و ارزش چندانی ندارند. این لینک‌ها آنقدر برای گوگل بی‌ارزش هستند که حتی در این صفحات انکرتکست را منتقل نمی‌کند. بنابراین هیچ‌گاه وقت خود را برای به‌دست آوردن این‌گونه بک لینک‌ها تلف نکنید.

 

بک لینک دوفالو (Dofollow) چیست؟

همان‌طور که در مطالب بالا نیز گفته شد، بک لینک‌ها دو نوع دارند، بک لینک فالو و بک لینک نوفالو اما وقتی به سایت‌های خرید و فروش بک لینک سر می‌زنیم با چیزی مواجه می‌شویم که شاید برای اکثر ما عجیب به نظر برسد، آن هم بک لینک دوفالو است اما بک لینک دوفالو چیست و چه تأثیراتی بر سئو سایت دارد؟ در واقع در این نوع بک لینک‌ها، شما در کد HTML آن rel=dofollow را خواهید دید. دوفالو به معنای "دنبال کن" است و لینک‌هایی که این عبارت در کد HTML آن‌ها وجود دارد، یعنی سایتی که این لینک را در سایت خود گذاشته است به گوگل می‌گوید این لینک را قبول دارد و به گوگل دستور می‌دهد که آن را دنبال کند.

بی شک برای شما نیز این سؤال پیش آماده است که آیا این لینک تأثیر بیشتری از بک لینک‌های فالو دارد یا خیر؟ برای پاسخ به این سؤال بهتر است یک مثال بزنیم. همه ما می‌دانیم که هندوانه قرمز رنگ است. حال در برخی کشورهای خارجی با دست‌کاری ژنتیک، توانسته‌اند هندوانه‌هایی به رنگ آبی نیز تولید کنند. اگر به مغازه بروید و قصد خرید یک هندوانه آبی را داشته باشید، حتماً باید به مغازه دار بگویید که یک هندوانه آبی می‌خواهید، اما اگر بخواهید هندوانه قرمز بخرید دیگر لازم نیست به مغازه دار تاکید کنید که هندوانه قرمز می‌خواهید. در حالت طبیعی همه هندوانه‌ها به رنگ قرمز هستند. دوفالو نیز مانند همان هندوانه‌های آبی رنگ است. این بک لینک‌ها نیز هیچ ارزشی برای گوگل ندارند، چون بک لینک‌های اصلی و واقعی فقط همان بک لینک‌های فالو هستند. این که بک لینک دوفالو تأثیر بیشتری دارد، زاده ذهن سئوکاران است زیرا گوگل اصلاً عبارت rel=dofollow را نمی‌شناسد و ارزشی برای آن قائل نیست.

رپورتاژ آگهی، یکی از راه‌های گرفتن بک لینک

رپورتاژ آگهی نوعی متن برای معرفی کسب‌وکار و خدمات شما می‌باشد. علاوه بر رپورتاژ آگهی، رپورتاژ خبری نیز وجود دارد که یک خبر واقعی در مورد کسب‌وکارتان منتشر می‌کند. متن رپورتاژ خود را باید در چند سایت معتبر خبری و بزرگ که مرتبط با زمینه کاری شما هستند، منتشر کنید. دقت داشته باشید که حتماً در متن رپورتاژ چند کلمه کلیدی مهم را به سایت خود لینک دهید. رپورتاژ تأثیر زیادی بر سئو سایت دارد. این تأثیر به حدی بوده که ایده بک لینک گوگل از رپورتاژ آغاز شد. امروزه گوگل از الگوریتم‌های پیچیده‌ای برای بررسی بک لینک‌ها استفاده می‌کند اما باز هم بهترین روش برای گرفتن بک لینک‌های دائمی و معتبر، استفاده از رپورتاژ آگهی است.

برای دریافت لینک بیشتر باید متن رپورتاژ، سئو شده باشد. تمامی اصول سئو مانند چگالی کلمات اصلی، کلمات کلیدی مشابه، متن روان، عناوین جذاب و غیره را در متن رپورتاژ رعایت کنید. با این کار علاوه بر گرفتن بک لینک‌های بیشتر به بهبود رتبه سایت نیز کمک می‌کنید، متن سئو شده می‌تواند باعث افزایش رتبه شما در گوگل شود و سایت شما با کلمات کلیدی که در رپورتاژ استفاده کرده‌اید، شناخته شود.

 

معمولاً عمر بک لینک‌ها چقدر باید باشد؟

در تمام سایت‌هایی که به فروش بک لینک مشغول هستند، ساخت بک لینک برای مدت معینی است و هیچ‌کدام از آن‌ها دائمی نیستند. برای مثال شما به سایتی 20 هزار تومان پرداخت می‌کنید و آن سایت متعهد می‌شود که لینک سایت شما را برای مدت 1 ماه در سایت خود قرار دهد. بعد از گذشت یک ماه لینک شما از داخل این سایت حذف می‌شود. همان‌طور که در قسمت بالا نیز گفته شد، خرید بک لینک یک نوع تخلف به حساب می‌آید و گوگل به شدت با این کار مخالفت می‌کند، زیرا موتور جستجو گوگل، خرید بک لینک را اقدامی برای دست‌کاری الگوریتم‌های خود می‌داند.

 حال فرض کنید بعد از یک ماه به یک باره تعداد زیادی از لینک‌های شما از سایت‌های مختلف حذف شوند. مشخص است که آن‌ها، بک لینک خریدنی بوده‌اند و گوگل به سایت شما مشکوک شده است. به همین دلیل گوگل نیز سعی می‌کند تا سایت شما را به رتبه‌های پایین‌تر منتقل کند و به شدت رتبه سایت شما خراب خواهد شد. بدین ترتیب باز هم به این نتیجه رسیدیم که خرید بک لینک اصلاً کار درستی نیست و صرف وقت و هزینه، کار بیهوده‌ای است.

 

زمان تأثیر بک لینک پس از خرید آن چقدر است

اگر قصد خرید بک لینک دارید، بهتر است بدانید زمان نتیجه دادن یک بک لینک پس از خرید آن چه زمانی است تا زمان حذف بک لینک را بر اساس همان تعیین کنید. این نکته به سایت خودتان بستگی دارد. در هر سایتی بک لینک‌ها در زمان‌های متعددی نتیجه می‌دهند. اغلب بعد از خرید بک لینک، در دو ماه اول تغییرات زیادی را در سایت خود احساس می‌کنید و این برای شما بسیار خوشایند است. اما بعد از گذشت این زمان دیگر بک لینک‌های پولی تأثیری بر سایت شما نخواهند داشت. البته این بک لینک‌های خریدنی در برخی سایت‌ها بین 10 تا 18 روز نیز جواب می‌دهند. اما بهترین زمان برای خرید بک لینک در مدت زمان 3 ماه است.

 

اشتباهات رایجی که در هنگام خرید بک لینک رخ می‌دهند

با یک جستجوی ساده در اینترنت با سایت‌هایی روبه‌رو می‌شوید که با عناوین جذاب به فروش بک لینک مشغول هستند. سعی کنید قبل از خرید بک لینک اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید. اگر بدون این که در مورد خرید بک لینک و تأثیرات آن چیزی بدانید، اقدام به خرید کنید، این سایت‌ها برای همیشه سئو سایت شما را نابود خواهند کرد. حتماً قبل از خرید بک لینک در مورد تأثیرات مخرب آن اطلاعاتی کسب کنید و با دقت به خرید بک لینک بپردازید و به سایت‌هایی که شعارهای زیبا می‌دهند، اعتماد نکنید. یکی از تکنیک‌های جدید در زمینه سئو، سئو منفی است. این سئو سعی دارد تا جایگاه رقبای شما را در گوگل خراب کند و کاری انجام دهد تا آن‌ها جایگاه خود را از دست دهند. حال آنکه اگر تجربه کافی در خرید بک لینک نداشته باشید، شاید این سئو منفی را بر روی سایت خود اجرا کنید و با دست‌های خود، سایت‌تان را به نابودی بکشانید. در این قسمت برخی از شعارهای سایت‌هایی که به خرید بک لینک مشغول هستند را بررسی می‌کنیم.

خرید بک لینک ارزان

اگر شما نیز به دنبال سایت‌هایی برای خرید بک لینک بوده‌اید، احتمالاً با این گونه از سایت‌ها مواجه شده‌اید که علاوه بر این که به ارزان بودن بک لینک‌های خود اشاره می‌کنند، تعداد انبوهی بک لینک نیز به شما ارائه می‌دهند. اگر در سایتی نوشته شده خرید بک لینک ارزان، شما بخوانید "خرید بک لینک بی‌کیفیت و بی‌ارزش"، آیا باز هم به خرید بک لینک از آن سایت ترغیب می‌شوید؟ اگر بک لینک ارزان باشد یعنی در فضایی که شما لینک‌های خود را قرار می‌دهید، هر کس دیگر نیز می‌تواند برای خود لینک سازی کند. بنابراین یک صفحه که پر از لینک‌های متفاوت از سایت‌های مختلف است هیچ ارزشی ندارد. ارزش لینک‌ها نیز خیلی ناچیز خواهد بود. هرچه تعداد این لینک‌ها بیشتر باشد، ارزش و اعتبار هر یک از لینک‌ها نیز کمتر خواهد بود. به این شعارها اعتماد نکنید.

 

خرید بک لینک انبوه

این دسته از سایت‌ها علاوه بر ارزان بودن و زیاد بودن تعداد لینک‌ها به تعداد بالای آن‌ها نیز اشاره می‌کنند. همان نکاتی که برای بک لینک‌های ارزان گفتیم در مورد این نوع سایت‌ها نیز صدق میکند. علاوه بر این زمانی که شما لینک خود را در بازه زمانی کوتاهی در سایت‌های مختلف قرار می‌دهید، عملاً به گوگل اعلام می‌کنید که این بک لینک‌ها غیرطبیعی هستند. گوگل گزارشات سال‌های قبل سایت شما را نیز دارد و می‌داند که در سال گذشته برای مثال 50 لینک به سایت خود داشته‌اید. حال این مقدار در بازه زمانی کوتاهی به مقدار زیادی افزایش می‌یابد، بنابراین به سایت شما شک می‌کند و سایت شما را به عنوان یک سایت متخلف می‌شناسد. علاوه بر این، لینک‌های زیادی با کلمات کلیدی یکسان در سایت‌های بی ارزش، خود نشان‌دهنده تخلف میباشند. در این شرایط نیاز نیست که الگوریتم پنگوئن گوگل کار چندانی برای بررسی لینک‌های شما انجام دهد، زیرا تخلف شما ثابت شده است.

 

یک شعار شک‌برانگیز، بک لینک رایگان

این شعار داد می‌زند که این لینک‌ها هیچ ارزشی برای سایت شما نخواهند داشت. این روش بدترین و ناکارآمدترین روش برای به‌دست آوردن لینک است. برای بک لینک‌های رایگان ابزارهایی وجود دارند که لینک سایت شما را گرفته و در هزاران سایت دایرکتوری و ابزارهای تست آنلاین قرار می‌دهند. با این کار شما در یک بازه زمانی، لینک‌های زیادی از سایت خود را در سایت‌های بی ارزش قرار داده‌اید. با این کار شما سایت خود را نابود خواهید کرد. بنابراین هیچ‌گاه بک لینک‌های رایگان را جدی نگیرید و از استفاده از آنها به شدت پرهیز کنید.

 

پنج قانون برای ساخت بک لینک با کیفیت

بهترین روش برای بالا بردن رتبه سایت، ساخت بک لینک‌های با کیفیت است. بک لینک‌های خریدنی هیچ ارزشی ندارند. اگر شما نیز می‌خواهید خودتان دست به کار شوید و بک لینک بسازید این 5 قانون را رعایت کنید تا بک لینک‌هایی که تولید می‌کنید با کیفیت و دائمی باشند.

 

بک لینک‌های مرتبط با موضوع بسازید

اگر در مورد ساخت بک لینک مطالعه کرده باشید، در همه جا تاکید شده که بک لینک‌هایی که می‌سازید باید مرتبط با موضوع و زمینه کاری خودتان باشد. اگر شما سایت خوبی داشته باشید و بک لینک‌های مرتبط در سایت قرار دهید، محال است گوگل شما را جریمه کند. مواردی که گوگل برای بررسی مرتبط بودن بک لینک‌های شما چک می‌کند، شامل موارد زیر است:

 • موضوع کلی آدرس سایتی که به شما لینک داده است.
 • مرتبط بودن محتوای صفحه‌ای که به شما لینک داده است.
 • بررسی ارتباط بک لینک‌هایی که به یک صفحه از سایت شما داده شده است.

 

با سایت‌های معتبر رابطه دوستانه داشته باشید

در ابتدای مطلب نیز گفته شد، هرچه سایتی که به شما لینک می‌دهد قوی‌تر باشد، تأثیر آن بر سئوی سایت شما نیز بیشتر خواهد بود. پس بهتر است با سایت‌های معتبر و قوی دوست شوید و از این سایت‌ها لینک بگیرید. در هنگام انتخاب این سایت‌ها، آن‌ها را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید. ابزارهای زیادی برای بررسی اعتبار سایت‌ها وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

 

برای گرفتن لینک روی سایت‌هایی که ترافیک واقعی دارند تمرکز کنید

گرفتن بک لینک از سایت‌هایی که ترافیک واقعی دارند، بهترین شیوه برای گرفتن بک لینک و بالا بردن جایگاه سایت شما می‌شود. این سایت‌ها به شما کمک می‌کنند تا جایگاه خود را در گوگل حفظ کنید. البته لینک گرفتن از این سایت‌ها به سختی انجام می‌شود: اما حتی یک لینک از این سایت‌ها نیز ارزش زیادی دارد. همچنین پیدا کردن سایت‌هایی که ترافیک واقعی دارند نیز کار دشواری است و زمان زیادی برای آنالیز این سایت‌ها نیاز است. اما ارزش آن را دارد که بر روی این سایت‌ها وقت بگذارید.

آنکرتکست‌های سایت خود را هوشمندانه تقسیم کنید

این را در نظر داشته باشید که پخش کردن بیش از اندازه آنکرتکست در یک صفحه اصلاً کار درستی نیست. استفاده از این روش به سایتتان آسیب می‌رساند، پس بسیار دقت کنید. شما باید انکرتکست های سایت خود را هوشمندانه و اصولی در بین صفحات تقسیم کنید. اگر این کار را به درستی انجام ندهید از رتبه گرفتن از گوگل محروم می‌شوید و حتی ممکن است گوگل شما را جریمه کند. برای قرار دادن هوشمندانه آنکرتکست در صفحات بهتر است مقدار آنکرتکست یک صفحه نسبت به تعداد کلمات صفحه 1% باشد. این بهترین تناسب برای قرار دادن انکرتکست به صورت هوشمندانه است.

 

برای بک لینک‌های خود بهترین فضا را انتخاب کنید

برای ساخت بک لینک‌های خود تلاش کنید، بهترین سایت‌ها را با بالاترین رتبه انتخاب کنید. از سایت‌های غیر معتبری که به افراد کلاه‌بردار و سایت‌های بی کیفیت لینک داده است، لینک دریافت نکنید زیرا در این صورت گوگل، شما را نیز مانند بقیه سایت‌ها بی کیفیت می‌شناسد. قبل از این که از سایتی بک لینک بگیرید، سایت را از زاویه‌های زیر بررسی کنید

1- این سایت به کدام سایت‌ها لینک داده است؟ آیا سایت‌های معتبری هستند؟

2- آیا لینک‌های خروجی سایت مرتبط با زمینه فعالیت سایت هستند؟

 

نتیجه‌گیری

با توجه به توضیحات مفصلی که در بالا در مورد بک لینک گرفتن داده شد به این نتیجه می‌رسیم که بهترین کار برای گرفتن لینک‌های معتبر و دائمی، ساخت بک لینک به روش‌های اصولی است. با این کار دیگر هرگز نگران پایین آمدن رتبه سایت خود نباشید. بهترین روش برای ساخت بک لینک‌های دائمی نیز استفاده از رپورتاژ آگهی سئو شده در سایت‌های مرتبط با موضوع سایت خودمان است. از این طریق بهترین تأثیر بک لینک‌ها را خواهید دید.

نظرات

09120638910