این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - کیهان افزار کاملا محفوظ می باشد

پنج نکته کلیدی که برای طراحی وب سایت

انتخاب قالب مناسب سایت، اولین قدم برای جلب توجه مخاطب می‌باشد و در صورتی که برخی نکات ساده در طراحی سایت را در نظر نگرفته باشیم ممکن است به مرور تعدادی از مشتریان سایت را از دست بدهیم و یا در جذب مخاطب جدید، آن چنان که باید موفق عمل نکنیم. با طراحی سایت حرفه ای آشنایی نداری؟ نگران نباش، این روز‌ها خیلی‌ها با رعایت یک مجموعه نکات بخصوص از قالب‌های آماده سایت استفاده می‌کنند و نه تنها به مشکلی بر نمی‌خورند که اتفاقا جزء نمونه‌های موفق در کسب و کار هستند.

0
0
68
پنج نکته کلیدی که برای طراحی وب سایت

چگونه بهترین قالب را برای وبسایت خود انتخاب کنیم؟

برای طراحی سایت حرفه‌ای نیازی نیست خیلی چیز‌ها را بدانیم. فقط با توجه به همین چند نکته کلیدی می­‌توانید قالب سایت خودتان را به میزان قابل توجهی بهینه کنید. پس توصیه می‌کنم خواندن این مقاله رو به هیچ وجه از دست ندهید.

قدم اول: انتخاب قالب سایت متناسب با حوزه فعالیت

ایرادی ندارد اگه از قالب‌های آماده طراحی سایت استفاده کنید اما قبلش توجه کنید که این قالب‌های سایت معمولاً مختص حوزه‌های کاری بخصوص طراحی شده‌اند. مثلا فرض کنید یک کسب و کار که در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی فعالیت می‌کند بخواهد از قالب سایت یک رستوران برای طراحی حرفه‌ای سایتش استفاده کند!

خب قاعدتاً فاجعه است و آن‌ها هیچ وقت نمی‌توانند با انتخاب یک قالب نامناسب، به ایده آل هایی که دارند برسند. پس اولین قدم برای طراحی سایت، شناخت قالب‌های مختلف و در ادامه انتخاب یک قالب مناسب است.

جذابیت سایت: لطفا کمی بیشتر سلیقه به خرج دهید! 

توجه کنید شما فقط یک بار به طراحی سایت احتیاج دارید، پس سلیقه بیشتری بگذارید و مطمئن باشید که یک انتخاب درست، کارتان را چند مرحله جلو می‌اندازد. مشتری‌های سایت را بشناسید و متناسب با سلیقه و طرز فکر آن‌ها عمل کنید. طبیعی است که انتظارات افراد مختلف مثل همدیگر نیست. پس هنر، شناختن مخاطب سایت و برآورده کردن انتظارات گروه‌های متفاوت است. توجه کنید مشتریان یا مخاطبان سایت شما متناسب با سن، جنس و یا حتی حیطه کاری که در آن تخصص دارند، انتظار متفاوتی از طراحی سایت شما دارند.

محتوا، جذاب‌ترین بخش یک سایت

وبسایت‌های مختلف طبیعتاً به محتوای متفاوت هم نیاز دارند. یک وب سایت خبری قاعدتاً به فضایی برای متن های طولانی‌تر، دسته بندی و آرشیو اطلاعات نیاز دارد. یا مثلا یک شرکت مشاور بازاریابی به روش­‌ها­ی کاربردی برای نمایش خدماتی که ارائه می‌دهد احتیاج دارد. پس اگر یک وبسایت مرتبط با زمینه کاری، تولید محتوا داشته باشد، قطعاً مشتریان هم زمان بیشتری در سایت می‌گذرانند و از خدمات آن استفاده می‌کنند. این مسئله برای فروشگاه های اینترنتی و سایت‌هایی که خدمات آنلاین ارائه می‌کنند قطعاً اهمیت بیشتری دارد چون دقیقاً رابطه مستقیمی بین ارتباط و البته کیفیت محتوای سایت و تعداد بازدید‌هایی که منجر به خرید می‌شوند وجود دارد.

فراموش نکنید که طراحی قالب سایت باید به نحوی باشد که بستر مناسبی برای بارگذاری فایل‌ها و ویدیو‌هایی که قرار است در آینده به روی سایت قرار بگیرند، داشته باشد. پس بهتر هست قبل از آن که به فکر طراحی قالب سایت باشیم، به نوع محتوایی که قرار در آینده بر روی سایت بارگذاری بشوند فکر کنیم و متناسب با آن طراحی سایت را انجام بدهیم.

به رابط کاربری سایت بیشتر دقت کنید

یکی از مواردی که در طراحی قالب سایت باید در نظر داشته باشیم، رابط کاربری ساده و به اصطلاح User friendly بودن نقشه سایت هست. اگر کاربر به راحتی بتواند صفحه مورد نظرش را پیدا کند، قطعا صفحات بیشتری را مرور می کند و بازدید سایت هم افزایش پیدا می‌کند. 

آیا طراحی سایت واقعا ارزش این همه زمان و هزینه را داشت؟

ویرایش یک قالب آماده به مراتب ساده‌تر از طراحی یک سایت از اول است اما خب این نکته را هم در نظر داشته باشید که دقیقاً چه انتظاری از طراحی سایت دارید؟

ممکن است با خودتان فکر کنید که فقط یک قالب خاص با کلی ویژگی‌های پیشرفته و متفاوت می‌تواند نیاز شما را برآورده کند اما قبل از این لازم است ابتدا انتظارتان را از سایت مشخص کنید و اول به این فکر کنید که طراحی سایت دقیقاً باید چه نیاز‌هایی را برطرف کند.  

پس قبل از شروع کار، اول بایستی خواسته‌هایی که داریم را مشخص کنیم، خیلی راحت می‌توانیم از دردسر‌های بی مورد و هزینه اضافی طراحی یک قالب سایت پیچیده که هیچ وقت نیازی هم به آن ‌ها نمی‌شود، جلو گیری کنیم.

یک قالب ساده با تنها 4 یا 5 صفحه را در نظر بگیرید. اگر نیاز شما واقعاً با همین طراحی سایت بر طرف بشود، انتخاب هر قالب پیچیده‌تری فقط هزینه اضافی به شما تحمیل می‌کند.

نظرات

09120638910