این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - کیهان افزار کاملا محفوظ می باشد

چرا نباید بک لینک بخریم؟

بک لینک به طور خلاصه یعنی نمایش لینک یک صفحه در سایت‌های دیگری که اغلب موضوعات نامرتبطی با همان صفحه دارند. ساختن بک لینک روش‌های مختلفی دارد و خیلی‌ها برای انجام این کار هزینه‌های سنگین می‌کنند و از سایت‌های مختلف بک لینک می‌خرند. در این مقاله قصد داریم تاثیرات منفی خرید بک لینک در بهینه سازی یا سئو سایت را معرفی کنیم و در ادامه بهترین روش‌های جایگزین آن را نام ببریم.

0
0
93
چرا نباید بک لینک بخریم؟

نگاه گوگل به خرید بک لینک

 اکثر توسعه دهندگان و یا ادمین سایت‌ها از تاثیر منفی خرید بک لینک با خبر هستند و حداقل می‌شود گفت امروزه دیگر افراد حرفه‌ای چنین کاری را انجام نمی‌دهند. ولی چرا خرید بک لینک توصیه نمی‌شود و گزینه مناسبی برای افزایش بازدید سایت نیست؟

موتور‌های جستجو روش‌های مختلفی برای آنالیز سایت‌ها دارند و به کمک مجموعه‌ای از الگوریتم‌ها می‌توانند به راحتی تشخیص بدهند یک سایت اقدام خرید بک لینک کرده یا نه. به عبارتی امکان ندارد یک سایت با روش‌های جعلی مثل خرید بک لینک سعی کند به صدر نتایج گوگل بیاید و موتور جستجو متوجه این قضیه نشود.

علاوه بر این تکنیک‌های هوش مصنوعی، گوگل و سایر موتور‌های جستجو، کاربران را تشویق می‌کنند که سایت‌هایی که با هر روشی مثل خرید بک لینک، قصد فریب کاری دارند را معرفی کنند. با این اوصاف گوگل هم سایتی که بک لینک فروخته و هم وب سایتی که اقدام به فروش این لینک‌ها کرده است را جریمه می‌کند.

نمونه‌ای از اخطار گوگل به یک سایت برای خرید غیر اصولی بک لینک 

ممکن این سوال پیش بیاید که گوگل چطور رفتار کاربران اینترنت را رصد می‌کند و متوجه می‌شود یک صفحه بخصوص تقلب کرده است؟ در جواب به صورت خیلی خلاصه می‌شود گفت که گوگل با رصد کردن آمار لینک‌های ورودی به سایت و زمینه‌ای که در آن فعالیت دارد می‌تواند سوابق گذشته کاربران را تشخیص بدهد.

به عنوان مثال در آخرین تغیراتی که گوگل در الگوریتم‌های هوش مصنوعی‌اش به‌وجود آورده، استفاده بیش از حد از کلمات لینک شده و یا به اصطلاح anchor texts، به عنوان تخلف محسوب می‌شود و گوگل چنین صفحاتی را جریمه می‌کند.

 

نکات اصلی در خریدن بک لینک

اگر تا این لحظه هنوز توجیه نشده‌اید که خرید بک لینک اشتباه هست و تصمیم دارید حتما چنین کاری بکنید، توصیه می‌کنیم لااقل این موارد را در نظر داشته باشید تا کمتر توسط موتور‌های جریمه شوید.

  • میان خرید‌ لینک‌ها فاصله بگذارید. اگر در یک بازه زمانی تعداد لینک‌هایی که از صفحات مختلف به سایت شما ارجاع می‌دهند به صورت ناگهانی افزایش پیدا کند، گوگل متوجه غیر عادی بودن فعالیت سایت می‌شود و به فریب کاری شما پی می‌برد
  • از سایت‌های رایجی که لینک می‌فروشند استفاده نکنید. وقتی موتور‌های جستجو یک سایت فروشنده را شناسایی کنند و آن را در لیست سیاه قرار بدهند، تمام مشتریان‌اش را هم به راحتی شناسایی می‌کنند.
  • اگر به خرید بک لینک اصرار دارید لااقل از سایت هایی خرید کنید که زمینه کاری مرتبط با کسب و کار شما دارند.
  • نیازی نیست در تمام صفحات یک سایت این کار را تکرار کنید. خرید لینک در سایت‌های مختلف نتیجه به مراتب بهتری دارد.
  • سعی کنید کمتر از 10% لینک های ورودی به سایت را به بک لینک‌هایی که خریده‌اید اختصاص بدهید.

ادمین وب سایت‌ها چه اشتباهاتی را بیشتر در خرید بک لینک مرتکب می‌شوند؟

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که افراد دچار آن می‌شوند استفاده از سئوی سیاه و یا روش‌های غیر اصولی برای بهینه سازی سایت هست. تنها نتیجه استفاده از این روش هم از دست دادن جایگاه سایت از دید موتور‌های جستجو و البته خوشحالی رقبا است! در ادامه برخی از این شایع‌ترین عباراتی که ممکن است به وسیله آن‌ها فریب بخورید را گردآوری کرده‌ایم.

خرید بک لینک ارزان

طبیعتا هر کالا و یا خدماتی که ارزان قیمت باشد، خریداران بیشتری هم دارد پس به خاطر داشته باشید فروش ارزان بک لینک به این معنی هست که عده زیادی از آن استفاده می‌کنند. پس چندان اطمینانی به اعتبار لینک‌هایی که قبلا خریده‌اید نداشته باشید چون گوگل می‌تواند سایت‌هایی که بک لینک می‌فروشند را تشخیص بدهد و آن‌ها و مشتریان‌شان را جریمه کند.

 

خرید بک لینک انبوه

گوگل رفتار وب سایت شما را همیشه تحلیل می‌کند و نتایج فعالیت‌های گذشته‌تان را ثبت می‌کند. به عنوان مثال وقتی که در یک سال گذشته فقط 20 لینک خارجی به سایت شما ارجاع داده باشند، چطور انتظار دارید که گوگل افزایش ناگهانی این تعداد به 2000 را متوجه نشود؟

وقتی به صورت غیر عادی تعداد سایت‌هایی که لینک وب سایت شما در آن‌ها قرار داده شده افزایش پیدا کند، نشانه واضحی است که شما قصد دارید برای افزایش بازدید سایت دست به هر کاری بزنید. این ترفند‌ها زمانی جابگو بودند اما امروز دیگر موتور‌های جستجو فریب این کلک‌ها را نمی‌خورند.

 

بک لینک رایگان!!

این حرکت عملا بدترین و شاید ناکارآمد‌ترین روشی هست که می‌توانید به آن روی بیاورید. عملکرد خرید بک لینک رایگان به این شکل هست که تعدادی ربات، آدرس سایت شما را در محیط وب منتشر می‌کنند. به عبارتی نه تنها در یک بازه زمانی کوتاه، تعداد زیادی بک لینک ایجاد کرده‌اید بلکه با استفاده از لینک‌های کم ارزش در سایت‌هایی با زمینه کاری غیر مرتبط، اعتبار سایت را به شدت زیر سوال می‌برید.

 

سخن آخر

ایجاد بک لینک یکی از موثر‌ترین عوامل در بهینه سازی و یا سئو سایت هست که اگر اصول آن را به درستی رعایت کرده باشید، نقش مهمی در ارتقا رتبه سایت و البته افزایش بازدید وب سایت دارد. پس قبل از اینکه کاری انجام بدهید، به فکر آموزش تکنیک‌های استاندارد انجام این کار باشید.

علیرغم این که استفاده نادرست از بک لینک و انجام اشتباهاتی که در متن به آن‌ها اشاره شد می‌تواند زمینه ساز از دست رفتن اعتبار سایت و یا حتی جریمه شدن از جانب موتور‌های جستجو بشود اما استفاده صحیح از تکنیک‌های آن هم می‌تواند شما را چند قدم جلو‌تر از رقبا قرار بدهد.

نظرات

09120638910